Sparta Praga – Liverpool | 07.03.2024

0
19
Sparta Praga - Liverpool | 07.03.2024

Câte degete avem la o mână? Cinci. Câte goluri le-a „dăruit” Liverpool celor de la Sparta Praga? Cinci. Ce notă merită cei de la Sparta Praga? Cinci?

Se pare că Liverpool e cu un picior (și jumătate) în etapa următoare. Meciul din 14 martie de pe Anfield va fi mai mult un antrenament… Sau cine știe?!

Sinteză

• Penalty! Sørensen a intrat un pic mai dur decât permite legea la Allister, iar Allister, ca un număr 10 veritabil, a deschis scorul din penalty. Este 1 la 0 din minutul 6′.
  • Cei de la Sparta Pragra puteau egala în minutul 14′. Kelleher a respins, mingea se ducea în poartă, dar a intervenit rapid Joe Gomez. Bravo!
  • Wow! Darwin Núñez trimite o torpilă de la peste 20 de metri! Este 2 la 0 din minutul 25′.
  • Hopa-hopa! Dorel? Mitică? Nu! E Birmančević care ratează incredibil cu poarta (semi) goală în minutul 36′. Se pare că l-a împiedicat mingea. Mingea e de vină.
  • Núñez face dubla în minutul 45′+3, cu un șut din voleu (din careu).
  • Bradley duce scorul la 4 la 0. Scuze, a înscris în propria poartă. E 3 la 1 pentru Liverpool din minutul 46′.
  • 4 la 1! Luis Díaz înscrie în minutul 53′.
  • Salah înscrie și el în minutul 86′, dar este anulat cu ajutorul tehnologiei VAR.
  • Câte degete are o mână sau un picior? Cinci. Este 5 la 1! Szoboszlai închide tabela în minutul 90′+4.

Echipele de start

Rezultat final

Sparta Praga – Liverpool = 1 – 5 (aut. Bradley 46′ – pen. Allister 6′; Núñez 25′, 45′+3; Díaz 53′; Szoboszlai 90′+4)

Sursă imagine: daveockop.com