România – Columbia | 26.03.2024

0
35

România era să fie uimilită complet, după ce tabela arăta 3 la 0 pentru Columbia în minutul 79′. Dar, dar, dar, pentru că avem multe daruri (sau talente) la națională, Ianis, Man, Tănase și ceilalți, au reușit să joace fotbal adevărat și rezultatul final a fost doar 3 la 2 pentru Columbia.

Ce crezi că va face România la EURO 2024? În primul rând va juca fotbal. Sper…

Sinteză

• Șah-mat! Un contraatac al columbienilor care nu anunța mare lucru, a făcut ravagii… Córdoba deschide scorul în minutul 6′ cu o lovitură de cap din centrarea lui Mojica.
  • Denis Alibec putea stabili egalitatea în minutul 8′, dar a dat dovadă de „lentită”.
  • 2 la 0! Prea ușor… Apărarea românașilor noștri e în vacanță? Dacă așa se apărau Burebista, Ștefan cel Mare și Țepeș, România nu mai era… Sau? Arias a majorat diferența în minutul 35′.
  • Córdoba putea face dubla în minutul 48′ după o greșeală a românilor, dar a trimis mingea în plasa laterală.
  • Măi-măi-măi. 3 la 0! Asprilla înscrie în minutul 79′. Ce fac ai noștri? Momentan aleargă…
  • Gol, Hagi! Ianis Hagi reduce din diferență în minutul 84′, după ce a profitat de o greșeală a lui Lerma.
  • Contraatac superb al României, iar Florin Tănase marchează în minutul 90′+3. Pasa lui Burcă la Dennis Man a fost de senzație, preluarea lui Man a fost perfectă, Tănase „agață” balonul și trimite mingea în poartă fără să mai stea pe gânduri. Uite, dom’le, că se poate!

Echipele de start

Rezultat final

România – Columbia = 2 – 3 (Hagi 84′; Tănase 90′+3 – Córdoba 6′; Arias 35′; Asprilla 79′)

Rezumat

România la EURO 2024

România și-a aflat toate adversarele de la EURO 2024. Ultima venită este Ucraina. Să fie o veste bună sau nu? Dacă e să analizăm din punct de vedere politic, atunci Ucraina a câștigat deja…

România va juca în grupa E la EURO 2024, grupă din care fac parte următoarele țări: Belgia, Slovacia, Ucraina.

La prima vedere, dacă românii joacă fotbal și intră bine pe viteză (cu Man, cu Hagi etc.), atunci se pot câștiga 4 puncte lejer.

Sursă imagine: YouTube – DJKlaatu