Real Madrid – Manchester City | 09.04.2024

0
47
Real Madrid - Manchester City | 09.04.2024

Cum a fost meciul? Superb! Să vezi 6 goluri, 4 dintre ele galactice, e WOW! Cei de la Manchester City au condus în două rânduri, cei de la Real Madrid o singură dată, iar acum rămâne să vedem care echipă se va califica mai departe.

Ambele echipe au demonstrat că merită să se califice mai departe.

Tot egal au făcut și cei din celălalt meci, dintre Arsenal și Bayern: 2 – 2 (Saka 12′; Trossard 76′ – Gnabry 18′; Kane 32′ [pen.]).

Cine crezi că se califică mai departe? Un lucru e sigur: cine e mai bun!

Sinteză

• WOW! Ce gol! Bernardo Silva deschide scorul în minutul 2′, cu un șut pe jos din lovitură liberă, de la aproximativ 25 de metri! Super gol!
  • Haaland putea majora diferența în minutul 6′, dar Lunin a apărat lejer, deși a fost un șut în forță din apropierea careului mic.
  • 1 la 1! Camavinga șutează din afara careului, mingea îl lovește pe Dias și îl păcălește pe Ortega. Se pune ca fiind autogolul lui Dias. Asta este. E 1 la 1 din minutul 12′.
  • WOW! Ce fază! Rodrygo scapă pe contraatac, pe flancul stâng, și își face de cap… Se vede profesionalismul din modul în care a șutat atât de lent și de sigur… Bravo, Rodrygo!
  • 2 la 2! Foden egalează în minutul 66′ cu un șut fenomenal de la marginea careului! Ăsta-i gol de ținut minte! Îl vom revedea la Gala Premiilor UEFA Champions League!
  • Alt gol superb! Gvardiol o readuce pe Manchester City în avantaj, tot cu un șut din afara careului, o torpilă de zile mari! Este 3 la 2 pentru Manchester City din minutul 71′.
  • Incredibil! 3 la 3! Valverde egalează în minutul 79′ cu un voleu la colțul lung din centrarea lui Vinícius Júnior.
  • Tot egal a făcut și Arsenal cu cei de la Bayern, 2 la 2.

Echipele de start

Rezultat final

Real Madrid – Manchester City = 3 – 3 (Dias 12′ [aut.]; Rodrygo 14′; Valverde 79′ – Silva 2′; Foden 66′; Gvardiol 71′)